BEAUTIFYING BODY PEELING

5.700 L

Një skrab eksfolues 100% natyral që largon qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën më të butë dhe më të shndritshme.

  • Eksfolion në mënyrë efektive lëkurën pa shkaktuar mikro-dëmtime të lëkurës
  • Shkëlqen dhe zbut lëkurën me një kompleks unik ndriçues botanik
  • Stimulon qarkullimin e qelizave të lëkurës dhe sintezën e kolagjenit për të luftuar plakjen dhe formimin e celulitit

Farat biodinamike të lulekuqes janë të pasura me antioksidantë dhe lëndë ushqyese të tjera thelbësore që kontribuojnë në shëndetin e mirë të lëkurës. Ato ndihmojnë në trajtimin e inflamacionit dhe hidratojnë lëkurën. Farat gjithashtu pastrojnë lëkurën dhe i japin asaj një shkëlqim. Ato janë gjithashtu efektive në trajtimin e lëkurës së prekur nga ekzema, kruajtjet dhe inflamacionet për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit linoleik.

Lëvorja organike e portokallit është e pasur me vitaminë C dhe kalcium, të cilat jo vetëm që i japin lëkurës një shkëlqim të shëndetshëm, por gjithashtu janë efektive në rinovimin e qelizave të lodhura të lëkurës dhe parandalimin e dëmtimit të ADN-së.

Sheqeri i Rrushit është i pasur me polifenole që eliminojnë radikalet e lira që dëmtojnë lëkurën dhe gjithashtu kanë një efekt ndriçues në lëkurë. Granulat e tij të vogla por efektive eksfoliojnë në mënyrë efektive lëkurën dhe stimulojnë mikroqarkullimin për të nxitur elasticitetin dhe sintezën e kolagjenit.

Aplikoni peeling-un e përzier me vajin e trupit ULTRA-RICH në lëkurë të pastruar dhe të thatë, duke e punuar me lëvizje të gjera rrethore. Hiqeni produktin nën dush ose me peshqir/leckë të lagur.

500gr.

BEAUTIFYING BODY PEELING

5.700 L

Select your currency
ALL Albanian lek
EUR Euro