SPF 25 Mineral Sunscreen 60mL

3.900 L

Ky krem ​​dielli mineral ofron mbrojtje fizike thelbësore kundër plakjes së parakohshme të shkaktuar nga dielli. Oksidi i zinkut jo-nano me prejardhje natyrale mbron lëkurën ndërsa vaji i farës së mjedrës antioksidant i fuqishëm mbron kundër dëmtimit të radikalëve të lirë.

Ne formulojmë duke përdorur vetëm oksid zinku të cilësisë më të lartë që përzihet pa probleme për të lënë asgjë veçse një shkëlqim natyral.

Pasi të aplikohet, formula e lehtë përthithet brenda 15 minutave për të krijuar një përfundim natyral me një shkëlqim delikat.

Aloe vera qetëson inflamacionin, ndërsa glicerina mbulon hidratim. Kremi kundër diellit pa plastikë është i formuluar me vaj luledielli jo komedogjen, si dhe me vaj livando që shkatërron shpërthimet, duke e bërë atë një krem ​​mbrojtës të shkëlqyeshëm për ata me lëkurë të prirur ndaj akneve.

Pse SPF 25?: Ka vetëm 1% ndryshim në mbrojtjen nga rrezet UV midis SPF 25 dhe SPF 30 dhe një tjetër ndryshim 1% midis SPF 30 dhe SPF 50. Kjo do të thotë që SPF 25 bllokon 96% të rrezeve UV ndërsa një SPF 30 bllokon 97% – riaplikimi i çdo SPF rregullisht është mënyra më e mirë për të siguruar që lëkura juaj të mbetet e mbrojtur!

Ne kemi ricikluar farat e mjedrës nga industria e lëngjeve për të mbrojtur dhe hidratuar lëkurën tuaj delikate. Është i pasur me antioksidantë të vitaminës A dhe E që jo vetëmnxisin prodhimin e kolagjenit për lëkurë më të shëndoshë, por gjithashtu mbrojne lëkurën nga ndotja e mjedisit duke e mbrojtur kundër dëmtimit të radikaleve të lira.

Siguria e UpCircle 100 % vegane, i certifikuar pa egërsi,pa plastik dhe i prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar. I vendosur në një kavanoz qelqi me kapak alumini – paketim plotësisht i riciklueshëm.

Aplikojeni me bollëk në fytyrë pas hidratuesit, duke masazhuar në fytyrë derisa të përthithet. Aplikojeni para ekspozimit në diell. Përsëriteni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir

SPF 25 Mineral Sunscreen 60mL

3.900 L