SPF 25 Mineral Sunscreen – Travel size

2000 Lekë

  • Krem dielli mineral i përftuar nga shkëmbinjte  nënujorë, ofron një mbrojtje  thelbësore te lekures kundër plakjes së parakohshme të shkaktuar nga dielli.
  • Formule e lehtë e cila përthithet brenda 15 minutave për të krijuar një përfundim natyral me një shkëlqim delikat
  • Kremi kundër diellit pa plastikë është i formuluar me vaj luledielli, vaj livando, aloe vera qe qeteson inflamacionet e lekure dhe Glicerine qe volus hidratimin, e bëjne një krem mbrojtës të shkëlqyeshëm për ata me lëkurë të prirur ndaj akneve.
  • Pse SPF 25?: Ka vetëm 1% ndryshim në mbrojtjen nga rrezet UV midis SPF 25 dhe SPF 30 dhe vetem 1% tjeter midis SPF 30 dhe SPF 50. Kjo do të thotë që SPF 25 bllokon 96% të rrezeve UV ndërsa një SPF 30 bllokon 97% – riaplikimi i çdo SPF rregullisht është mënyra më e mirë për të siguruar që lëkura juaj të mbetet e mbrojtur!
  • Ne kemi ricikluar farat e mjedrës nga industria e lëngjeve për të mbrojtur dhe hidratuar lëkurën tuaj delikate. Është e pasur me antioksidantë të vitaminës A dhe E që jo vetëm rrit prodhimin e kolagjenit për lëkurë më të shëndetshme, por gjithashtu mbron lëkurën nga ndotja e mjedisit dhe  nga dëmtimi i radikaleve të lira.
  • 100% vegan i certifikuar , pa plastik dhe i prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar. I vendosur në një kavanoz qelqi me kapak alumini – paketim plotësisht i riciklueshëm.
  • Aplikojeni me bollëk në fytyrë pas hidratuesit, duke masazhuar në fytyrë derisa të përthithet. Aplikoni para ekspozimit në diell. Përsëriteni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.
  • 20ml
SPF 25 Mineral Sunscreen – Travel size

2000 Lekë

Select currency
ALL Albanian lek
EUR Euro