DENSIFYING REMEDY

8600 Lekë

  • Trajtim per forcimin dhe shtimin e flokeve qe kane tendence te bien.
  • Forcon stabilitetin e formes dhe bulbit te flokut.
  • Nxit rritjen e flokeve te rinj dhe favorizon oksigjenin e  skalpit.

Perdorimi: pas larjes se flokut me Micro-stimulating bath, aplikoni produktin ne skalp. Lereni per disa minuta duke e masazhuar skalpin ne levizje rrethore te mollzave. Pa shpelarje.

Perberesit Nje kompleks i perftuar nga bishtajoret e cila stimulon lekuren ne prodhimin e flokeve te reja, duke vepruar ne molekulat pergjegjese per lindjen e tyre. Te pasura ne fosfolipide dhe fitosterole. Duke vepruar direkt në papilla të lëkurës, këta faktorë kontribuojnë në formimin e një rrjeti të vaskularizimit pranë gjëndrës, duke lehtësuar furnizimin me oksigjen dhe ushqyeseve të tjerë skalp.

 

 

DENSIFYING REMEDY

8600 Lekë

Select currency
ALL Albanian lek
EUR Euro