AGE DEFYING FACE MASK

Original price was: 7600 Lekë.Current price is: 2280 Lekë.

  • Maske qetesuese dhe rigjalleruese per fytyren
  • Forcon dhe I jep jete lekures, duke rimodeluar konturin e saj
  • Lekure kompakte dhe e bute, me me shume shkelqim

Perdorimi: aplikojeni ne lekure te paster dhe te thate. Lereni te veproje 5-10 minuta dhe me pas shpelajeni.

Perberesit: Arre Biodynamikee pasur ne vitamine C, flavonoide dhe tanine. Ajo ndihmon kundra plakjes, kundra njollave si dhe skuqjes se fytyres.

Kia Organike – e pasur me Omega-3 dhe me acidet yndyrore esenciale (82%), ajo dallon tharjen e lëkurës dhe stimulon rindërtimin e barrierave të lipideve

Bulbine Frutescens – Bimë e lengshme që rritet në luginat e thata të Afrikës së Jugut, të përdorura në mjekësinë tradicionale si ilaç kundër djegieve, plagëve dhe djegieve nga dielli. Përbërësit aktivë të nxjerrë prej saj janë në gjendje të ndërhyjnë në procesin e plakjes së lëkurës. Stimulon prodhimin e fibroblasteve të cilat, me kalimin e kohës zvogëlohen dhe dëmtohen, duke shkaktuar humbje tonesh dhe shenja të shprehjes së fytyrës. Stimulon sintezën e kolagjenit për ti bërë indet më kompakte dhe për të ruajtur elasticitetin dhe hidratimin.

Nuk permban: SLS & SLES FREE / PARABEN FREE / SILICONE FREE / PETROLATUM FREE / PEG, PPG & BG FREE / EDTA FREE / SYNTHETIC FRAGRANCE FREE / ARTIFICIAL COLORANTS FREE / GMO FREE / PHTHALATE FREE

AGE DEFYING FACE MASK

Original price was: 7600 Lekë.Current price is: 2280 Lekë.

Select currency
ALL Albanian lek
EUR Euro