BABY DIAPER ZINC CREAM

1200 Lekë

A e dini se zinku është një mineral që gjendet në natyrë? Njerëzit e kanë përdorur prej shekujsh si një trajtim efektiv të lëkurës!

Kremi i pelenave me zink natyral hipoalergjik dhe pa aromë ATTITUDE’s baby leaves™ ka përbërës me bazë minerale si zinku, për të krijuar një pengesë fizike dhe të padepërtueshme mbi lëkurën delikate të fëmijës suaj

Kremi ynë natyral i pelenave EWG VERIFIED™ përdor gjithashtu përbërës me bazë bimore si ekstrakti i kamomilit dhe gjethet e boronicës për të qetësuar, mbrojtur dhe hidratuar lekuren e tyre delikate pas ndërrimit të pelenave dhe larjes. Sepse ne dëshirojmë më të mirën për ju dhe familjen tuaj!

I testuar dermatologjikisht, jo irritues dhe hipoallergjik për lëkurën e ndjeshme të foshnjës.

Pa aromë dhe efektive për skuqjen e pelenave.

Ecologo Certified™: Krem i qëndrueshëm dhe i biodegradueshëm për pelena për fëmijë.

Çertifikuar nga PETA: 100% vegan dhe nuk përdor përbërës me prejardhje nga kafshët.

Perdorimi: Ndryshoni menjëherë pelenat e lagura dhe të ndotura. Pastroni zonën e pelenave. Lëreni të thahet. Aplikoni kremin me bollëk aq shpesh sa të jetë e nevojshme, me çdo nderrim pelenë, veçanërisht para gjumit. Ruajeni në temperaturën e dhomës

BABY DIAPER ZINC CREAM

1200 Lekë

SKU: 16711 Categories: , , Tag:
Select currency
ALL Albanian lek
EUR Euro